مراکز پرداخت خسارت
خسارت مالی بیمه های اتومبیل

پرونده‌ های خسارت مالی بیمه های اتومبیل شامل خسارت های مالی بیمه‏نامه شخص ثالث و بیمه های بدنه شرکت بیمه تجارت از طریق شرکت ارزیابی خسارت بیمه ای سامان نگار ایرانیان (سهامی خاص) به شماره ثبت ۲۸۴۸۹۳ و دارای پروانه ارزیابی خسارت از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ارزیابی و خسارت آنها در کمترین زمان ممکن پرداخت می گردد.

این شرکت با دارا بودن بیش از ۲۵ شعبه ثابت  و ۱۵۰ دستگاه اتومبیل گشت سیار در سراسر کشور و نیز منابع انسانی متخصص و متعهد در زمینه کارشناسی و ارزیابی خسارت مالی اتومبیل خدمات کارشناسی خود را در محل درخواستی بیمه گذار یا زیان دیده و در حداقل زمان ممکن ارائه می نمایند.

لیست شعب تهران

لیست شعب شهرستان ها

روش دریافت خدمات و اعزام کارشناس سیار:

۱بلافاصله پس از وقوع حادثه با اطمینان از معتبر بودن بیمه نامه شخص ثالث مقصر حادثه یا بیمه نامه بدنه، مراتب را بایستی به شماره فراگیر ۸۴۳۲۵-۰۲۱(شرکت ارزیابی خسرت سامانگار ایرانیان) اعلام نموده و اطلاعات مورد نیاز همکاران را ارائه فرمائید بدیهی است شماره پرونده شما بطور اتوماتیک به صورت پیامک به شما اعلام می گردد.

۲کارشناسان این شرکت بلافاصله پس از اعلام حادثه توسط زیان دیده، با شماره همراه شما تماس حاصل نموده و در خصوص زمان و محل بازدید هماهنگی لازم خواهد شد.

۳کارشناسان این شرکت با اتومبیل های آرم دار، کارت شناسایی معتبر و تجهیزات کامل به محل اعلامی شما اعزام و اقدام به بررسی و تعیین خسارت اولیه می نمایند.

۴برآورد و تعیین خسارت اولیه توسط کارشناسان این شرکت ملاک نهایی پرداخت خسارت نمی باشد و پرونده شما برای بررسی و تایید نهایی توسط سیستم نرم افزاری یکپارچه به ستاد اتومبیل ارسال و توسط کارشناسان ارشد مورد بررسی و تایید نهایی قرار می گیرد.

۵خسارت نهایی تأیید شده به شماره حساب اعلامی از سوی زیان دیده و در کوتاه ترین زمان ممکن واریز می گردد.

مدارک و مستندات مورد نیاز جهت تشکیل پرونده خسارت مالی شخص ثالث:

جهت تکمیل پرونده و استفاده از خدمات کارشناسی سیار طرفین حادثه دیده( مقصر و زیان دیده) بایستی در زمان حضور کارشناس همراه با مدارک کامل و اتومبیل های مربوطه در محل تعیین شده حاضر باشند.

مدارک مورد نیاز:

۱–  گواهینامه مقصر و زیان دیده

۲–  کارت خودرو یا شناسنامه خودرو مقصر و زیان دیده

۳–  بیمه نامه شخص ثالث مقصر و زیان دیده ( اصل )

۴–  کروکی پلیس راهنمایی و رانندگی ( در صورت عدم ارائه کروکی پرداخت خسارت و میزان آن بر اساس مقررات شرکت بیمه انجام خواهد شد.)

۵حضور هر دو خودروی مقصر و زیان دیده که مواضع آسیب دیده آنها بازسازی نشده باشد.

۶شماره شبا و شماره حساب بانکی زیان دیده (صاحب سند) جهت واریز خسارت

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده بیمه نامه بدنه:

۱–  گواهینامه

۲–  کارت خودرو یا شناسنامه خودرو

۳–  بیمه نامه بدنه ( اصل )

۴–  بیمه نامه شخص ثالث ( اصل )

۵–  در صورت سرقت اعم از کلی و جزئی ارائه گزارش مقامات انتظامی و مراجع قضایی

۶شماره شبا و شماره حساب بانکی زیان دیده (صاحب سند) جهت واریز خسارت

نحوه اعلام اعتراض به برآورد و یا عملکرد کارشناس:

در صورت وجود هرگونه اعتراض و شکایات از وضعیت برآورد خسارت یا نحوه برخورد کارشناس می توانید مراتب را به شماره همراه ۰۹۳۳۱۶۴۴۱۱۰ پیامک نموده یا مراتب را به آدرس الکترونیکی info@samannegar.ir ارسال نمایید.

اطلاعات لازم و مفیدی که باید بدانید:

پس از اعلام حادثه به مرکز پیام شرکت سامان نگار ایرانیان (۸۴۳۲۵-۰۲۱) به طور اتوماتیک شماره پرونده شما به شماره تلفن همراه ثبت شده در مرکز پیام این شرکت پیامک می گردد.

بر اساس ترافیک کاری در منطقه استقرار شما، کارشناسان این شرکت با شما تماس گرفته و زمان بازدید و محل بازدید را هماهنگ خواهند نمود.

در صورت نقص مدرک و عدم ارائه به کارشناس در زمان بازدید و یا نیاز به تهیه مستندات تکمیلی حداکثر ۱۰ روز کاری فرصت خواهید داشت در غیر این صورت پرونده مختومه و بایگانی خواهد شد.

در صورت عدم توافق با مبلغ تعیین شده خسارت توسط کارشناس این شرکت اتومبیل خود را به هر نمایندگی مجاز مورد وثوق خود هدایت نموده و جهت بازدید مجدد و انعقاد قرارداد بازسازی قبل از شروع بازسازی با شرکت سامان نگار ایرانیان تماس حاصل نموده و مراتب را اعلام نمایید.

از پرداخت هرگونه وجه به عنوان هزینه ایاب و ذهاب یا غیره به کارشناسان این شرکت پرهیز نموده و در صورت مطالبه هرگونه وجه  یا غیره مراتب را به ستاد مرکزی شرکت سامان نگار ایرانیان با شرکت بیمه تجارت نو اعلام فرمایید.

لازم به ذکراست برآورد های انجام گرفته توسط کارشناسان این شرکت مبلغ قطعی قابل پرداخت خسارت نبوده و برابر مفاد و شرایط بیمه نامه و شرایط منضم شامل کسورات قانونی می گردد.

جهت حفظ حقوق طرفین در زمان ارتباط با شرکت کلیه مکالمات تلفنی ضبط می گردد.